Nem, nem az eszünk ment el, de ha egyszer a zindex már sokadszor nevezi döntőnek a Final4-t, mi is ezt tesszük. Tehát a három döntő következik, plusz a bronzmeccs, ami nem tudjuk, hogy ebben a terminológiában milyen nevet kapott a keresztségben, de lényeg a lényeg, jön a szombat, aztán a vasárnap, és reméljük, hogy nem közvetlenül ebéd után nézhetjük a számunkra fontosabb meccset. Fél blog a helyszínen, másik fél a tévé stream előtt. Hajtás után kiderül, mire számítunk.
Nagy Laci volt a párharc királya, Hansen eltűnt a mezőnyben
2014.04.30. 18:54 - rhynn
Sziasztok, ez itt a Hatosfal következő verziója, egyelőre még gagyi dizájnnal, sufnituning jelleggel, aztán szépen lassan a korábban megszokott magas minőségben.
A rövid beköszönés után (melyet végül a poszt végére raktam) következzen a Bl-negyeddöntők statisztikai elemzése, melyet a HADRIAN-system készített a mérkőzések videós elemzésével.
A két csapat az első meccsen statisztikailag is elég szoros meccset játszott, a másodikon pedig óriási fölénybe került a Veszprém, nyolc perccel többet támadott, mint védekezett, s emberhátrányban is leradírozta az ellenfelet a pályáról. Egyénileg a csapatkapitány Nagy László emelkedett ki, 13 góljával és 12 gólpasszával egyértelműen eldöntötte a párharcot, s emiatt még néhány gyengébb lövését is el kell, hogy nézzük neki.
Csapatszintű statisztikák
Sok volt a gól az Arénában, a Veszprém nagy különbséggel nyert, a támadómutatók pedig minden szempontból ezt igazolják.
A Veszprém mint csapat szolidan dominálta az első mérkőzést, s rendesen lenyomta a PSG-t a másodikon: előbbin másfél, utóbbin nyolc perccel többet töltött támadással, mint védekezéssel, s nagyjából a gólarány is ezt mutatja.
A lövéshatékonysági mutató jó 10 százalékkal erősebb volt a magyar csapatnál mindkét mérkőzésen (60-70% a Veszprém javára), s több gólt is szereztek, így megérdemelten jutottak a négyes döntőbe.
Néhány érdekességet kiemelnék a támadásokkal kapcsolatban:
- 15-ször adta el a labdát a PSG Veszprémben, a másik oldalon ugyanez a mutató 9.
- 8 emberhátrányos gólt szerzett a Veszprém hazai pályán, a Párizs ezen a mérkőzésen mindösszesen egyet.
- A támadási idő és a lőtt gólok arányában a Párizs jobb volt mindkét mérkőzésen, de ez kevés volt a sikerhez.
- A cserepadra szorult játékosokat mindkét csapat idegenben használta ki jobban, ami számomra egy kicsit meglepő.
- A gólokat tekintve a párizs háromszor annyit szerzett letámadásból (fastbreak), mint a Veszprém, ellenben gyengébb volt átlövésben, ami a felállt fal jól működését mutatja.
- A támadások számában a második mérkőzést a Veszprém 55-31-re nyerte.
Érdekes képet mutat a posztonkénti védekezési hatékonyság is, amit egy-az-egyben bemásolnék:
Poszt. |
PSG |
Veszprém |
B1 |
50% |
41% |
B2 |
26% |
45% |
B3 |
37% |
62% |
J3 |
61% |
38% |
J2 |
59% |
45% |
J1 |
43% |
33% |
Bal 2-ben 15 lövésből 11-et nem sikerült hatástalanítania a párizsi védelemnek!
Egyéni statisztikák
Persze a csapatstatisztikáknál sokkal érdekesebb az egyéni teljesítmény.
Párizsi oldalon Mikkel Hansen volt a legjobb, úgy, hogy a 6 büntetőjét leszámítva összesen csa 3 gólt ért el! Átlövésben 33%, betörésben 80% volt a mérlege a két mérkőzésen, s ötször adta el a labdát.
Veszprémi oldalon Momir Ilics 67%-os mutatóval dobott, a visszavágón 6 mezőnygólt szerzett, hármat előkészített. Bár Lacinak volt egy-két gyengébb lövése, a két mérkőzésen 12 gólt készített elő, a párharc legjobbja pedig ő volt.
(Magyarázat: G: Gól, G%: Lövési mutató, 7M: hétméteres, AST: gólpassz, AST%: amikor pályán volt, akkor a csapat góljaiból hány százaléknyit készített elő, ADV: előnyszerzés, TOV: eladott labda, FB: lerohanás (fastbreak), PI: bejátszás, STL: labdaszerzések, F%: faultok hatékonysága, B: Sárga lapok, 2P: kétpercesek)
Néhány érdekesség a statisztikákból:
- Nagy Laci lövőhatékonysága az első meccs 64%-ról 40%-ra esett.
- Ezzel szemben Chema a második meccsét hibátlanul hozta, igaz csak két lövése volt.
- Hansen és Laci is 13 gólon fejezték be a 120 percet, náluk csak Ilic volt jobb, 15 góllal 23 lövésből.
- Ilic mindösszesen 2 labdát adott el, Laci hetet, Hansen ötöt.
- Előkészítésben Nagy Laci a király 12 gólpasszal.
- Az első meccsen a pályán töltött idejében Chema a gólok 43%-hoz adta a gólpasszt. Ezt senki sem tudta megközelíteni.
Az elemzés végén pedig kis személyes indíttatás a cikkel kapcsolatban:
Úgy alakult, hogy az én posztom lesz a Hatosfal 3.0 nyitóposztja, így szeretném jelezni, hogy ezentúl - az elején félig-meddig, aztán teljesen - itt folytatjuk az Origon.
Folyamatosan keressük az új utakat, megoldásokat, így kötöttünk ki a postr.hu rendszerén, s ha kedvező fogadtatásra talál a következő elemezgetős, statisztikás poszt, a jövőben sok ilyet fogunk nyomni.
A HADRIAN-System Kft-vel az elmúlt hetekben kerültem közelebbi kapcsolatba, hiszen a Statzupban én is napi szinten foglalkozom statisztikákkal, s cégükben Kocsi András és Marczinkó Máté is ennek álltak neki, ráadásul nem hozzám hasonló lelkes amatőrként, hanem válogatott kerettagként, aktív kézilabdázóként, ami azért nem ugyanaz. Egyik közös beszélgetésünkön merült fel, hogy ezt hatosfal-bloggerként mennyire jól tudnám használni, s így kaptam meg a két mérkőzés összehasonlító elemzését 28 oldalban. Úgy néz ki, a két Final Four minden meccsét szintén megkapjuk, s ebből igény esetén olyan posztokat írunk, mint ez. Ha szeretnétek, lesz ez még jobb is, de ahhoz még nekem is sokat kell tanulnom.
Bónusznak pedig itt egy kis videó is a srácokról.